Poczta serc

Poczta serc

6.8/10 5.1/10

(The Miracle of the Cards)

FILM OBYCZAJOWY USA 2001   od 12 lat
Występują:Catherine Oxenberg, Thomas Sangster, Kirk Cameron, Richard Thomas
Reżyseria:Mark Griffiths
W skrócie:Mały Craig ma raka mózgu. Dzięki wspaniałemu pomysłowi jego matki Marion miliony ludzi wysyłają mu kartki z życzeniami.
Na faktach: aby podtrzymać na duchu chorego na raka mózgu ośmiolatka, jego matka organizuje światową kampanię wsparcia poprzez wysyłanie pod adresem synka kart z życzeniami zdrowia. Brzmi mało prawdopodobnie, ale dzięki tej akcji naprawdę chłopiec wyzdrowiał. Krzepi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja filmu rozgrywa się w 1989 roku. U ośmioletniego Craiga Shergolda (Thomas Sangster) zostaje wykryty rak mózgu. Diagnoza jest jednoznaczna - lekarze nie dają chłopcu nawet najmniejszych szans na przeżycie. Jego matka, Marion (Catherine Oxenberg), jest zrozpaczona, lecz nie zamierza się pogodzić z wyrokiem. Postanawia za wszelką cenę walczyć o życie swojego ukochanego syna. By dać mu nadzieję i spełnić jego marzenie, wpada na pomysł, aby zainicjować łańcuszek ludzi dobrej woli. Prosi, by osoby, którym los małego Craiga nie jest obojętny, zaczęły wysyłać do niego kartki z życzeniami. Niebawem chory chłopiec zaczyna otrzymywać miliony listów z całego świata. Fakt ten zostaje odnotowany w Księdze rekordów Guinnessa. Film powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)