Plan 9 z kosmosu

Plan 9 z kosmosu

4.5/10 4.0/10

(Plan 9 from Outer Space)

HORROR SF USA 1959   od 12 lat
Występują:Gregory Walcott, Mona McKinnon, Duke Moore, Tom Keene
Reżyseria:Edward D. Wood Jr.
W skrócie:Kosmici przybywają na Ziemię, aby zniszczyć naszą cywilizację. Ich plan polega na wskrzeszaniu armii zombi, która ma pokonać ludzkość.
Legendarny film Eda Wooda - najgorszy film wszech czasów i kwintesencja filmowego kiczu: kosmici rzucają przeciwko ludziom armię żywych trupów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zirytowani głupotą ludzkości kosmici przybywają na Ziemię, aby zniszczyć naszą cywilizację. Zakładają bazę w pobliżu prowincjonalnego kalifornijskiego cmentarza w Dolinie San Fernando. Plan 9, opracowany przez Obcych polega na wskrzeszaniu zmarłych. Kosmitom udaje się wyprodukować zaledwie trzy żywe trupy, ale już wkrótce armie zombich mają zniszczyć wszystkie światowe stolice. Edward Wood, filmowiec-samouk i entuzjastyczny amator kochany jest przez współczesnych widzów za rozbrajającą zawodową niekompetencję - jego filmy są tak złe, że aż wspaniałe. W kilku scenach filmu pojawia się legendarny Bela Lugosi, słynny odtwórca roli wampira Drakuli. Uzależniony od narkotyków, schorowany aktor zmarł na samym początku produkcji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)