Piotruś Królik

Piotruś Królik

6.9/10 6.5/10

(Peter Rabbit)

FILM FAMILIJNY Australia/USA 2018   od 7 lat
Występują:Domhnall Gleeson, Rose Byrne, Sam Neill, Natalie Dew
Reżyseria:Will Gluck
W skrócie:Piotruś wolny czas spędza na psotach. Wraz z rodziną mieszka w norze sąsiadującej z ogrodem warzywnym sędziwego pana McGregora. Relacje między nimi są napięte już od długiego czasu.
Ekranizacja książeczek Beatrix Potter. Królicza rodzina walczy o utracony dostęp do farmerskiego ogrodu warzywnego. Staroświecki urok opowieści kontra współczesny arsenał efektów specjalnych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 20 grudnia
za 6 dni
19:25 HBO 2
sobota, 21 grudnia
za 7 dni
11:50 HBO 2
czwartek, 26 grudnia
za 12 dni
6:00 HBO 2

Opis

Piotruś jest zuchwałym królikiem, który wolny czas spędza na psotach. Wraz z rodziną mieszka w norze sąsiadującej z ogrodem warzywnym sędziwego pana McGregora. Relacje między nimi są napięte już od długiego czasu. Wzajemne animozje nie zniechęcają jednak Piotrusia, jego sióstr i kuzyna Beniamina do codziennych wizyt na podwórku starszego pana. Banda niesfornych zwierzaków pod przywództwem Piotrusia regularnie kradnie warzywa, omijając zręcznie zastawione na nich pułapki. Sojuszniczką w konflikcie z seniorem jest śliczna artystka o imieniu Bea (Rose Byrne). Kiedy nieżyczliwy senior umiera na zawał, króliki cieszą się wolnością, lecz ten stan nie trwa niedługo. Do domu odziedziczonym po panu McGregorze przyjeżdża bowiem jego krewniak - ambitny perfekcjonista Tomasz McGregor (Domhnall Gleeson). Na miejscu zastaje chaos pozostawiony tam przez wcześniejszego właściciela oraz króliki, które nie zamierzają rezygnować z przyzwyczajeń. Szybko okazuje się, że starszy sąsiad nie był najgorszym, co mogło je spotkać. Co więcej - stosunek zaprzyjaźnionej malarki do nowego właściciela posiadłości i ogrodu jest zupełnie inny niż do jego poprzednika... Zawierający liczne odniesienia do popkultury zabawny film o niezdyscyplinowanych i uroczych zwierzątkach inspirowany jest książkami autorstwa Beatrix Potter. Za rolę Tomasza McGregora Domhnall Gleeson był nominowany do nagrody BIFA.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)