x
Piłka nożna: Mistrzostwa świata - Katar 2022

mecz półfinałowy: Argentyna - Chorwacja   b.o.
W skrócie:Czas poznać finalistę mundialu. Canarinhos w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Chorwacji. Mecz zakończył się karnymi. Jedenastki decydowały też o awansie Argentyny do najlepszej czwórki turnieju.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czas poznać pierwszego finalistę mundialu. Większość prognoz zakładała, że uczestnikiem batalii na Lusail Stadium będzie reprezentacja Brazylii. Jednak Canarinhos, główni faworyci turnieju, pożegnali się z MŚ już w ćwierćfinale, w którym musieli uznać wyższość Chorwacji. Tradycyjnie już mecz z udziałem podopiecznych Zlatko Dalicia zakończył się dogrywką i karnymi. Także jedenastki decydowały o awansie Argentyny do najlepszej czwórki turnieju. Przebieg ćwierćfinału pomiędzy Albiceleste i Holandią na pewno zadowolił każdego kibica piłki nożnej. Leo Messi i spółka prowadzili 2:0, ale waleczni Pomarańczowi doprowadzili do wyrównania w 11 minucie doliczonego czasu gry. Sprytnie rozegrany rzut wolny, po którym bramkę zdobył Wout Weghorst na pewno przejdzie do historii mistrzostw świata. Jednak w karnych o awansie zadecydowały umiejętności bramkarzy, a te pokazał Emiliano Martinez.