Pierścień i róża: Żegnaj, słodkie życie (3/5)

Pierścień i róża: Żegnaj, słodkie życie (3/5)

6.7/10
serial fantasy Polska 1986   b.o.
Występują:Katarzyna Figura, Stefan Każuro, Katarzyna Cygan, Zbigniew Zamachowski
Reżyseria:Jerzy Gruza
W skrócie:Lulejko zostaje skazany na śmierć. Strażnik prowadzi jednak na egzekucję Bulbę. Drwal Szparagino rozpoznaje w Rózi córkę króla.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w wyimaginowanym państwie Paflagonii. Jego mieszkańcami są m.in. piękna służąca Rózia (Katarzyna Figura) - w rzeczywistości wypędzona w dzieciństwie ze swej ojczyzny księżniczka Różyczka, Waloroso (Bernard Ładysz) król-uzurpator, jego syn Lulejko (Stefan Każuro) i książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski). Mają oni zaczarowany pierścień i magiczną różę o cudownym działaniu, które swych posiadaczy czynią w oczach innych osobami pięknymi, interesującymi i godnymi miłości. Gdy pierścień i róża zmieniają kolejnych właścicieli, akcja komplikuje się coraz bardziej. Czarna Wróżka (Zdzisława Specht) czuwa jednak nad losami bohaterów...

W tym odcinku

Angelice, Królowej i Gburii-Furii bardzo nie podoba się to, że wszyscy mężczyźni na dworze zakochują się w zwykłej służącej. Rózia musi opuścić zamek. Książę Lulejko zostaje skazany na śmierć. Strażnik próbuje ratować przyjaciela i udając, że źle zrozumiał rozkaz królowej, prowadzi na egzekucję Bulbę. Jednak Angelice udaje się ocalić życie swego ukochanego. Tymczasem stary drwal, Szparagino, rozpoznaje w Rózi królewską córkę, następczynię tronu Krymtatarii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także