Pierścień i róża: Naprzód wiarusy, niech żyje król (4/5)

Pierścień i róża: Naprzód wiarusy, niech żyje król (4/5)

6.7/10
serial fantasy Polska 1986   b.o.
Występują:Katarzyna Figura, Stefan Każuro, Katarzyna Cygan, Zbigniew Zamachowski
Reżyseria:Jerzy Gruza
W skrócie:Tyran Brodacz na rozkaz króla Padelli ma wtrącić do więzienia Rózię. Zakochuje się w niej i proponuje ślub. Ona nie przyjmuje oświadczyn.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w wyimaginowanym państwie Paflagonii. Jego mieszkańcami są m.in. piękna służąca Rózia (Katarzyna Figura) - w rzeczywistości wypędzona w dzieciństwie ze swej ojczyzny księżniczka Różyczka, Waloroso (Bernard Ładysz) król-uzurpator, jego syn Lulejko (Stefan Każuro) i książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski). Mają oni zaczarowany pierścień i magiczną różę o cudownym działaniu, które swych posiadaczy czynią w oczach innych osobami pięknymi, interesującymi i godnymi miłości. Gdy pierścień i róża zmieniają kolejnych właścicieli, akcja komplikuje się coraz bardziej. Czarna Wróżka (Zdzisława Specht) czuwa jednak nad losami bohaterów...

W tym odcinku

Tyran Brodacz na rozkaz króla Padelli ma wtrącić do więzienia wygnaną z ojczyzny Rózię. Zachwycony urokiem królewskiej córki zakochuje się i proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna nie przyjmuje jednak jego oświadczyn i zostaje uwięziona. Dumna księżniczka odrzuca również względy króla Padelli. Tymczasem Lulejko za namową Czarnej Wróżki pozyskuje zaufanie królewskiego wojska i wypowiada Walorozo wojnę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)