Pierścień i róża: Jestem twoja, tylko twoja (5-ost.)

Pierścień i róża: Jestem twoja, tylko twoja (5-ost.)

6.7/10
serial fantasy Polska 1986   b.o.
Występują:Katarzyna Figura, Stefan Każuro, Katarzyna Cygan, Zbigniew Zamachowski
Reżyseria:Jerzy Gruza
W skrócie:Lulejko zwycięża Padellę. Chce poślubić Rózię, ale Gburia- Furia przedstawia sfałszowany dokument, w którym książę obiecuje jej małżeństwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w wyimaginowanym państwie Paflagonii. Jego mieszkańcami są m.in. piękna służąca Rózia (Katarzyna Figura) - w rzeczywistości wypędzona w dzieciństwie ze swej ojczyzny księżniczka Różyczka, Waloroso (Bernard Ładysz) król-uzurpator, jego syn Lulejko (Stefan Każuro) i książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski). Mają oni zaczarowany pierścień i magiczną różę o cudownym działaniu, które swych posiadaczy czynią w oczach innych osobami pięknymi, interesującymi i godnymi miłości. Gdy pierścień i róża zmieniają kolejnych właścicieli, akcja komplikuje się coraz bardziej. Czarna Wróżka (Zdzisława Specht) czuwa jednak nad losami bohaterów...

W tym odcinku

Lulejko wypowiada wojnę tyranowi Padelli i zwycięża. Chce poślubić Rózię, ale Gburia-Furia przedstawia sfałszowany dokument, w którym książę obiecuje jej małżeństwo. Dziewczyna jest zrozpaczona. Z pomocą przychodzi jej wróżka - zdejmuje zaklęcie z zamienionego w kołatkę męża Gburii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)