Pierścień Nibelungów (2-ost.)

Pierścień Nibelungów (2-ost.)

(Ring of the Nibelungs)

FILM FANTASY Niemcy/RPA/USA/Włochy 2004   od 12 lat
Występują:Benno Fürmann, Kristanna Loken, Alicia Witt, Robert Pattinson
Reżyseria:Uli Edel
W skrócie:Po wypiciu wina z magicznym eliksirem Zygfryd zapomina o Brunhildzie. Teraz jego wybranką jest Krymhilda, ale siostra króla Gunthera nie może wyjść za mąż, dopóki nie ożeni się sam władca...
Uli Edel sięga po starogermańską sagę, która inspirowała Wagnera i Tolkiena. Plus doborowa obsada i rozmach, jakiego można pozazdrościć.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 8 października
za 11 dni
11:30 CBS Europa

Opis

Na jednym z dworów dwaj książęta zabijają podstępnie króla Xantena. Jego kilkuletni syn Zygfryd trafia do domu starego kowala Eyvinda (Max von Sydow). Tam, nieświadomy swojego pochodzenia, wiedzie skromne życie, ucząc się zawodu. Mijają lata i bogowie postanawiają zmienić losy dorosłego Zygfryda (Benno Fürmann). Zsyłają meteor, z którego powstaje magiczny miecz. Wkrótce książę poznaje piękną królową Islandii, wojowniczkę Brunhildę (Kristanna Loken), w której zakochuje się z wzajemnością. Obowiązek wzywa go do królestwa Burgundii, nękanego przez smoka Fafnira. Zygfryd zabija bestię czarodziejskim mieczem, czym zyskuje sobie sławę. W nagrodę otrzymuje skarb należący niegdyś do króla Nibelungów. Ciąży na nim jednak klątwa, której złowrogą moc waleczny książę odczuwa już niebawem. Gdy porzuca ukochaną, bogowie mszczą się na nim okrutnie... Inspirowane niemieckim poematem bohaterskim, który - najpierw przekazywany w formie ustnej z pokolenia na pokolenie - został spisany w XIII wieku przez anonimowego autora.

Po wypiciu wina doprawionego magicznym eliksirem Zygfryd (Benno Fürmann) zapomina o swojej miłości do Brunhildy (Kristanna Loken). Teraz wybranką jego serca jest Krymhilda (Alicia Witt). Kobieta nie posiada się ze szczęścia. Narzeczeni planują rychły ślub. Na przeszkodzie staje im burgundzkie prawo. Siostra króla Gunthera (Samuel West) nie może bowiem wyjść za mąż, dopóki sam władca nie stanie na ślubnym kobiercu. On zaś chce pojąć za żonę zapomniana przez Zygfryda królową Islandii, Brunhildę. By zdobyć jej rękę, musi spełnić postawiony przez nią warunek - pokonać ją w walce. Dotąd ta trudna sztuka udała się jedynie Zygfrydowi. Władca Burgundii żąda, by dzielny młodzieniec, używając magicznej maski, podszył się pod niego i stanął do pojedynku z dumną Islandką. Zygfryd wraz z królewską świtą rusza na północ. W tym samym czasie wróżka przepowiada Brunhildzie, że jej przyszły mąż już do niej płynie. Brunhilda wyczekuje ukochanego z niecierpliwością.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także