Pierścień Nibelungów (1/2)

Pierścień Nibelungów (1/2)

(Ring of the Nibelungs)

FILM FANTASY Niemcy/RPA/USA/Włochy 2004   od 12 lat
Występują:Benno Fürmann, Kristanna Loken, Alicia Witt, Robert Pattinson
Reżyseria:Uli Edel
W skrócie:Syn zabitego przez zdrajców króla trafia pod opiekę kowala. Wkrótce odkrywa swoje powołanie.
Uli Edel sięga po starogermańską sagę, która inspirowała Wagnera i Tolkiena. Plus doborowa obsada i rozmach, jakiego można pozazdrościć.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na jednym z dworów dwaj książęta zabijają podstępnie króla Xantena. Jego kilkuletni syn Zygfryd trafia do domu starego kowala Eyvinda (Max von Sydow). Tam, nieświadomy swojego pochodzenia, wiedzie skromne życie, ucząc się zawodu. Mijają lata i bogowie postanawiają zmienić losy dorosłego Zygfryda (Benno Fürmann). Zsyłają meteor, z którego powstaje magiczny miecz. Wkrótce książę poznaje piękną królową Islandii, wojowniczkę Brunhildę (Kristanna Loken), w której zakochuje się z wzajemnością. Obowiązek wzywa go do królestwa Burgundii, nękanego przez smoka Fafnira. Zygfryd zabija bestię czarodziejskim mieczem, czym zyskuje sobie sławę. W nagrodę otrzymuje skarb należący niegdyś do króla Nibelungów. Ciąży na nim jednak klątwa, której złowrogą moc waleczny książę odczuwa już niebawem. Gdy porzuca ukochaną, bogowie mszczą się na nim okrutnie... Inspirowane niemieckim poematem bohaterskim, który - najpierw przekazywany w formie ustnej z pokolenia na pokolenie - został spisany w XIII wieku przez anonimowego autora.

Młody Zygfryd (Benno Fürmann) cudem unika śmierci z rąk Saksonów i trafia pod opiekę kowala Eyvinda (Max von Sydow). Mija dwanaście lat. Nastoletni chłopiec jest świadkiem upadku meteorytu. Udaje się na miejsce, gdzie spotyka królową Islandii, Brunhildę (Kristanna Loken), w której zakochuje się. Obiecuje udać się w jej rodzinne strony. Wcześniej jednak wybiera się do Burgundii, którym rządzi król Gunther. Od jego brata, Giselhera (Robert Pattinson), dowiaduje się o ostatnich atakach smoka Fafnira, który terroryzuje okoliczne wioski. Gdy królowi i jego najlepszym wojownikom nie udaje się zabić bestii postanawia sam stawić jej czoła. Do walki wykorzystuje wykuty przez swojego przybranego ojca z fragmentów meteorytu miecz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)