Pięknotki na wojnie

Pięknotki na wojnie

5.7/10

(La guerre des miss)

KOMEDIA Francja 2008   od 12 lat
Występują:Benoît Poelvoorde, Olivia Bonamy, Jacques Mathou, Christian Charmetant
Reżyseria:Patrice Leconte
W skrócie:Górne Charmoussey i Charmoussey to dwa rywalizujące ze sobą kurorty narciarskie. Największe emocje budzą wybory miss regionu...
Patrice Leconte wraca do komedii: dwie sąsiadujące wioski turystyczne, nie przebierając w środkach, walczą o miano najlepszego kurortu regionu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 21 sierpnia
za 3 dni
15:25 FilmBox Extra HD
czwartek, 22 sierpnia
za 4 dni
6:40 FilmBox Extra HD
wtorek, 27 sierpnia
za 9 dni
15:10 FilmBox Extra HD
środa, 28 sierpnia
za 10 dni
7:15 FilmBox Extra HD

Opis

Górne Charmoussey i Charmoussey to dwa rywalizujące ze sobą kurorty narciarskie. Ten pierwszy leży wysoko w górach, dysponuje nowoczesnymi wyciągami i mnóstwem różnych atrakcji turystycznych. Drugi, położony u podnóża gór, cierpi na notoryczny brak śniegu. W efekcie jest bliski bankructwa. Największe emocje wśród mieszkańców budzą wybory miss regionu. Do tej pory na 22 przeprowadzone konkursy, 22 razy wygrywała kandydatka Górnego Charmoussey. W tym roku Charmoussey zamierza przełamać hegemonię bogatego sąsiada. Z pomocą przychodzi Franck (Benoît Poelvoorde), drugorzędny aktor, który podejmuje się przygotowania miejscowej dziewczyny do wyborów. Rozpoczyna się bezwzględna gra, w której każda metoda jest dobra, łącznie ze szpiegostwem i przekupstwem. Reżyserem filmu jest Patrice Leconte, nagrodzony Cezarem za "Śmieszność". W rolach głównych Benoît Poelvoorde, znany m.in. z "Asterixa na olimpiadzie", i Olivia Bonamy, którą można było zobaczyć w "Niebie nad Paryżem".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)