Piękna i Bestia

7.3/10 7.2/10

(Beauty and the Beast)

FILM FAMILIJNY Wielka Brytania/USA 2017   od 7 lat
Występują:Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad
Reżyseria:Bill Condon
W skrócie:Bella (Emma Watson) mieszka z ojcem w małej francuskiej wiosce. Pewnego dnia mężczyzna staje się więźniem księcia zaklętego w bestię. By ocalić ojca, Bella zgadza się zamieszkać w zamku potwora.
Dokonana przez studio Disneya adaptacja baśni o młodej kobiecie, która zakochuje się w księciu o wyglądzie potwora - tym razem inspirowana przebojowym filmem animowanym sprzed ponad 20 lat.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piękna i wrażliwa Bella (Emma Watson) mieszka ze swoim ojcem, Maurycym (Kevin Kline), w małej francuskiej wiosce. Pewnego dnia mężczyzna staje się więźniem księcia zaklętego w bestię (Dan Stevens). Żeby ocalić ojca, Bella zgadza się zamieszkać w zamku potwora. Dostaje własną komnatę, a towarzystwa dotrzymują jej zaczarowane przedmioty: zegar Trybik, świecznik Płomyk i miotełka Puf Puf. Maurycy prosi myśliwego Gastona (Luke Evans), który pragnie ożenić się z Bellą, by uratował dziewczynę. Tymczasem ona sama odkrywa, że bestia nie jest tak straszny, jak z początku myślała. Między nią a zaczarowanym księciem powoli rodzi się uczucie. Nowa, aktorska wersja nagrodzonej dwoma Oscarami animacji Disneya z lat 90. Za kamerą stanął Bill Condon, laureat Nagrody Akademii. Produkcja została wyróżniona pięcioma statuetkami Teen Choice.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także