Pentameron

6.4/10 6.4/10

(Il racconto dei racconti)

FILM FANTASY Francja/Włochy/Wielka Brytania 2015   od 16 lat
Występują:Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly
Reżyseria:Matteo Garrone
W skrócie:Trzy baśniowe krainy. Zaborcza królowa chce mieć syna. Tajemnicze siostry zabiegają o względy władcy, który najbardziej ceni sobie zmysłowe przyjemności. Król szaleniec oddaje rękę córki olbrzymowi.
"Dekameron" XXI wieku - zanurzony w wizualnym baroku i inspirowany poematem z tamtej epoki. Władcy trzech baśniowych krain gotowi są na wszystko, by zachować młodość, zdobyć miłość i szczęście.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kilka różnych historii dziejących się w trzech baśniowych krainach. Zaborcza i skupiona bez reszty na sobie królowa (Salma Hayek) nie zawaha się przed niczym, żeby w końcu spełnić swoje największe marzenie - urodzić syna. Dwie tajemnicze siostry (Shirley Henderson, Hayley Carmichael) zabiegają o względy niestroniącego od zmysłowych przyjemności władcy (Vincent Cassel). Popadający w szaleństwo król (Toby Jones) niespodziewanie postanawia oddać rękę swojej pięknej i niewinnej córki (Bebe Cave) wzbudzającemu niepokój olbrzymowi. Zrealizowana z barokowym przepychem, alegoryczna opowieść o tym, że za miłość, młodość, piękno i szczęście trzeba często płacić bardzo wysoką cenę. Inspirację dla twórców scenariusza stanowił zbiór XVII-wiecznych baśni autorstwa neapolitańskiego poety Giambattisty Basilego. W filmie wystąpiła plejada gwiazd z nominowaną do Oscara Salmą Hayek ("Desperado", "Frida"), zdobywcą Cezara Vincentem Casselem ("Nieodwracalne", "Czarny łabędź") oraz wyróżnionym nominacją do Złotego Globu Tobym Jonesem ("Igrzyska śmierci", film TV "Dziewczyna Hitchcocka") na czele. Obraz jest anglojęzycznym debiutem głośnego włoskiego reżysera - Matteo Garronego ("Gomorra", "Reality"). Produkcja otrzymała wiele wyróżnień, w tym nominację do Złotej Palmy i trzy statuetki Davida di Donatello.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)