Pelé: Narodziny legendy

Pelé: Narodziny legendy

7.3/10

(Pelé: Birth of a Legend)

DRAMAT BIOGRAFICZNY USA 2016   od 12 lat
Występują:Kevin de Paula, Leonardo Lima Carvalho, Seu Jorge, Mariana Nunes
Reżyseria:Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist
W skrócie:Opowieść o dzieciństwie gwiazdy futbolu. Pelé przyszedł na świat w biednej brazylijskiej rodzinie. Wychowywał się w slumsach Sao Paulo. Okazało się, że ma ogromny talent do gry w piłkę nożną.
Z faveli otaczających São Paulo do drużyny narodowej, zdobywającej mistrzostwo świata w piłce nożnej w 1958 roku. 17 lat z życia piłkarskiej legendy Pelégo w zaledwie 100 minut. Niedosyt.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnym dzieciństwie jednej z największych gwiazd w historii futbolu. Pelé, czyli Edson Arantes do Nascimento, przyszedł na świat w biednej brazylijskiej rodzinie w 1940 roku. Wychowujący się w slumsach Sao Paulo chłopak od najmłodszych lat musiał zarabiać jako pucybut. Z czasem jednak okazało się, że Pelé ma ogromny talent do gry w piłkę nożną. W wieku piętnastu lat został piłkarzem drużyny Santos FC. Jako siedemnastolatek zaś zadebiutował w reprezentacji Brazylii, z którą rok później sięgnął po mistrzostwo świata. Obraz braci Zimbalist - Jeffreya (nagradzany dokument "Favela Rising") i Michaela (zrealizowany wspólnie z Jeffreyem dokument "Dwóch Escobarów") przedstawia niełatwe początki drogi na piłkarski szczyt legendarnego brazylijskiego zawodnika. Mówi o jego niezwykłym talencie, determinacji, samozaparciu i ciężkiej pracy, dzięki którym Pelé udało się odnieść sukces. W postać młodego piłkarza wcielają się debiutanci Kevin de Paula oraz Leonardo Lima Carvalho (krótki metraż "Dreams of Another Life"). Partnerują im: Seu Jorge ("Miasto Boga", "Elitarni - Ostatnie starcie"), Vincent D'Onofrio ("Faceci w czerni", serial "Daredevil"), Rodrigo Santoro ("Heleno", serial "Westworld"), Mariana Nunes ("Sao Jorge", "Maresia"). Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Matthew Libatique ("Requiem dla snu", "Czarny łabędź").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)