Pęknięte zwierciadło

6.6/10 6.2/10

(The Mirror Crack'd)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania 1980   od 12 lat
Występują:Angela Lansbury, Geraldine Chaplin, Tony Curtis, Edward Fox
Reżyseria:Guy Hamilton
W skrócie:Do St. Mary Mead w Anglii przybywa ekipa filmowa z USA, która ma tu realizować film. Aktorki Lola i Marina szczerze się nienawidzą. Podczas powitalnego przyjęcia dochodzi do morderstwa.
Angela Lansbury jako panna Marple, domorosła pani detektyw z powieści Agathy Christie, prowadząca śledztwo w sprawie serii morderstw w zawistnym środowisku aktorskim. Plus parada gwiazd z Liz Taylor i Rockiem Hudsonem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do angielskiego miasteczka St. Mary Mead przybywa amerykańska ekipa filmowa, która ma zrealizować film z gwiazdorską obsadą. Lola (Kim Novak) i Marina (Elizabeth Taylor) to dwie słynne aktorki, które serdecznie się nienawidzą i dają temu wyraz na każdym kroku. Podczas powitalnego przyjęcia wydanego przez mieszkańców dochodzi do morderstwa. Po wypiciu drinka przygotowanego dla Mariny, traci przytomność i niedługo później umiera pani domu, Heather Babcock (Maureen Bennett). Przyczyną okazuje się arszenik obecny w feralnym napoju. Podejrzenia padają na zazdrosną o sławę konkurentki Lolę, jednak policjant Craddock (Edward Fox), ma wątpliwości i prosi o pomoc swoją ciotkę, pannę Marple (Angela Lansbury). Jej analityczny umysł i niebywała intuicja pomogą wpaść na trop zabójcy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)