Peggy Sue wyszła za mąż

6.6/10 6.3/10

(Peggy Sue Got Married)

KOMEDIA OBYCZAJOWA USA 1986   od 12 lat
Występują:Nicolas Cage, Kathleen Turner, Barry Miller, Catherine Hicks
Reżyseria:Francis Ford Coppola
W skrócie:Peggy Sue przeżywa kryzys małżeński. Zostaje królową balu absolwentów. Mdleje, a kiedy się budzi, jest znów nastolatką chodzącą do szkoły.
Kathleen Turner jako pani pod czterdziestkę, która odkrywa, że wbrew pozorom nie tylko nie straciła młodości, ale i ma dość udane życie. Perełka z dorobku Francisa Coppoli.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Peggy Sue (Kathleen Turner), dojrzała kobieta będąca żoną i matką, przeżywa kryzys w życiu małżeńskim i osobistym. Czuje, że nic nie osiągnęła i nie jest pewna, czy nadal kocha swojego męża Charlie'go (Nicolas Cage). W trakcie balu absolwentów swojej szkoły Peggy zostaje ogłoszona królową. Z wrażenia mdleje, a kiedy się budzi, w niepojęty dla niej sposób jest znów nastolatką chodzącą do szkoły. Wiedząc dużo więcej niż jej rówieśnicy, zachowuje się inaczej, bardziej "dorośle", budząc podziw wśród koleżanek, a zgrozę u swoich rodziców. Próbuje nawet zmienić decyzje podjęte w czasie kiedy była "młoda i głupia", i uniknąć kłopotów z przyszłości, lecz nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać... Doskonała rola Kathleen Turner. Wiele zabawnych momentów i dużo śmiechu. Obraz otrzymał trzy nominacje do nagrody Oscara: dla Kathleen Turner - najlepszej aktorki, Jordana Dronenwetha za zdjęcia i Theodory Van Runkle za kostiumy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)