Paweł, apostoł Chrystusa

Paweł, apostoł Chrystusa

6.4/10 6.6/10

(Paul, Apostle of Christ)

DRAMAT HISTORYCZNY USA 2018   od 16 lat
Występują:James Caviezel, James Faulkner, Olivier Martinez, Joanne Whalley
Reżyseria:Andrew Hyatt
W skrócie:Paweł, wróg Chrystusa, który stał się jego apostołem, oczekuje na egzekucję. Skazańcowi przygląda się prefekt więzienny, który nie rozumie, dlaczego Neron widzi w niepozornym mędrcu zagrożenie.
W rzymskim więzieniu Paweł z Tarsu skazany przez Nerona na ścięcie dyktuje swemu uczniowi Łukaszowi "Dzieje Apostolskie". Jest to okazja do ukazania jego życia i moralnych dylematów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 24 listopada
pojutrze
23:20 HBO
poniedziałek, 25 listopada
za 3 dni
13:05 HBO

Opis

Niegdyś zacięty przeciwnik Chrystusa, później zaś jego oddany przyjaciel i jeden z najważniejszych apostołów - Paweł (James Faulkner) spędza swoje ostatnie dni w mrocznej celi w oczekiwaniu na egzekucję. Skazańcowi przygląda się prefekt więzienny Mauritius (Olivier Martinez), który nie potrafi zrozumieć, dlaczego Neron uważa tego niepozornego mędrca za zagrożenie. Tymczasem przyjaciel Pawła, Łukasz, wyrusza do Rzymu, ryzykując życie, aby dotrzymać mu towarzystwa w tym trudnym okresie. Kiedy przybywa na miejsce, apostoł postanawia stworzyć z nim dzieło, które opowie o początkach chrześcijaństwa. Film został nakręcony na Malcie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)