Patrol Tatry (2)

Patrol Tatry (2)

program popularnonaukowy Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Tematem odcinka jest bezpieczeństwo turystów. Ze względu na masowy napływ podróżników szlaki ulegają nieustannej degradacji. Nie tylko ludzie powodują zniszczenia, wpływ na stan dróg mają erozje skał.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 3 marca
za 6 dni
8:15 Fokus TV

Opis

Dokumentaliści śledzą codzienne zmagania strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego, pracowników schronisk górskich, ratowników TOPR-u, taterników i przyrodników. Ich praca to seria wyzwań - walka z czasem, żywiołem, a nawet ze strachem i własnymi ograniczeniami. Każdy odcinek to dowód na ich niezwykłą siłę charakteru.

Tematem odcinka jest bezpieczeństwo turystów. Ze względu na masowy napływ podróżników szlaki turystyczne ulegają nieustannej degradacji. Nie tylko jednak ludzie powodują zniszczenia, duży wpływ na stan dróg mają erozje skał, opady, wyładowania atmosferyczne i wiatry. Marcin Nędza-Chotarski udaje się na Orlą Perć, jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach. Tymczasem Wojtek Gąsienica-Roj i Grzegorz Bryniarski sprawdzą m.in. szlak na Rysy, który jest zniszczony po zimie. Maria Król, Magda Sitarz i Michał Stopka-Walkosz rozważają puszczenie nowego szlaku na Niebieską Turnię. W tym odcinku także świadectwa leśniczego i kierowniczki schroniska, którzy brali udział w akcji ratunkowej po tragedii na Giewoncie. Zmarły cztery osoby, a ponad sto zostało rannych.

Zobacz także