Paterson

7.1/10 7.3/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Niemcy/USA 2016   od 16 lat
Występują:Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie, Rizwan Manji
Reżyseria:Jim Jarmusch
W skrócie:Pochwała codzienności według Jima Jarmuscha. Sceny z życia kierowcy autobusu i poety. Nominacja do Złotej Palmy w Cannes.
Reżyser Jim Jarmusch o istocie poezji na przykładzie Patersona - kierowcy autobusu z Paterson, który uwielbia poezję i pisze wiersze. Adam Diver i kilka słów prawdy o życiu. Ujmujące jak to zwykle u Jarmuscha.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Paterson (Adam Driver) pracuje jako kierowca miejskiego autobusu. Prowadzi spokojne życie, w którym niczego mu nie brakuje. Jego żona Laura (Golshifteh Farahani) codziennie układa i próbuje realizować nowy plan na przyszłość. Paterson w każdej wolnej chwili zajmuje się pisaniem wierszy, znajduje też czas na wyprowadzanie psa i spotykania z zaprzyjaźnionymi mieszkańcami okolicy. Należą do nich mężczyzna cierpiący z powodu miłosnego zawodu, wyzwolona singielka czy kolega z pracy, który nieustannie narzeka i zazdrości towarzyszowi pogody ducha. Pewnego dnia stoicki spokój Patersona zostaje wystawiony na próbę, kiedy w wyniku zabawnego zbiegu okoliczności w barze dochodzi do incydentu...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)