Patent na podróż (1/4)

Patent na podróż (1/4)

program rozrywkowy Polska 2017   b.o.
W skrócie:Podczas podróży do Korei Południowej Artur Kot zdradzi, jak nie wydać fortuny, jak się poruszać, co warto zobaczyć i zjeść. Trafi m.in. na bazar, gdzie ryby i owoce morza serwowane są z akwariów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu udowadniają, że podróżowanie nie musi iść w parze z wielkimi pieniędzmi. W każdym odcinku Artur Kot odwiedzi inny kraj i pozna niebanalne sposoby na jego zwiedzanie. Będzie spał u lokalnych mieszkańców, wkręci się na tanią wyprawę off-roadową, zamieszka w sierocińcu dla słoni oraz pomoże w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Odkryje miejsca, do których nie docierają biura podróży. Program dla tych, którzy pragną podróżować oszczędnie i z pomysłem.

Twórcy odcinka wyruszą do Korei Południowej. Podczas tej podróży Artur Kot zdradzi patenty na to, jak w stosunkowo drogim państwie nie wydać fortuny, jak się po nim poruszać, co warto zobaczyć i co jeść. Prowadzący, zwiedzając portowe miasto Busan, trafi na słynny bazar rybny Jagalchi, gdzie ryby i owoce morza serwowane są wprost z akwariów na surowo. Później prowadzący pojedzie do dzielnicy Gamcheon, która jeszcze kilkanaście lat temu odstraszała slumsami, ale teraz budynki mienią się we wszystkich kolorach tęczy. Kolejno odwiedzi położoną na klifie buddyjską świątynię Haedong Yonggungsa i spróbuje typowej koreańskiej kuchni.

Zobacz także