Park Gorkiego

6.7/10 6.8/10

(Gorky Park)

FILM SENSACYJNY USA 1983   od 16 lat
Występują:William Hurt, Joanna Pacuła, Ian Bannen, Lee Marvin
Reżyseria:Michael Apted
W skrócie:Kapitan milicji Renko prowadzi śledztwo w sprawie potrójnego morderstwa w moskiewskim parku. Jedyną wskazówką są łyżwy i ślady po kulach.
Moskiewski milicjant, wyjaśniając sprawę potrójnego morderstwa, wchodzi na grząski grunt prywatnych interesów na najwyższych szczeblach komunistycznej władzy. Plus hollywoodzki debiut Joanny Pacuły.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Moskwa. Kapitan milicji Arkady Renko (William Hurt) prowadzi śledztwo w sprawie potrójnego morderstwa. Ciała ofiar znaleziono w parku Gorkiego. Zostały tak zmasakrowane, że ich identyfikacja jest niemożliwa. Jedyną wskazówkę stanowią łyżwy znalezione przy jednej z ofiar, podpisane nazwiskiem Iriny Asanovej, oraz ślady po kulach. Kaliber broni jest taki, jak tej, której używają agenci KGB. Wkrótce kapitan Renko poznaje tajemniczą piękność, Irinę (Joanna Pacuła), która wydaje się coś wiedzieć na temat zagadkowych morderstw. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Martina Cruza Smitha. Joanna Pacuła za swoją rolę nominowana została do Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)