Paragraf 22 (1)

Paragraf 22 (1)

(Catch-22)

serial komediowy USA 2019   od 16 lat
Występują:Christopher Abbott, Kyle Chandler, George Clooney, Hugh Laurie
Reżyseria:Grant Heslov
W skrócie:Amerykański pilot, kapitan Yossarian, przygotowuje się do wojny wraz z innymi żołnierzami dywizjonu. On i pozostali z biegiem czasu uzmysławiają sobie, że wojskowa biurokracja jest pełna absurdów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

II wojna światowa. Kapitan Yossarian (Christopher Abbott) przeżywa traumę po śmierci młodego strzelca i nie chce już brać udziału w działaniach wojennych. Próbuje za wszelką cenę znaleźć sposób na uzyskanie zwolnienia ze służby. Kiedy pułkownicy Cathcart (Kyle Chandler) i Korn (Kevin J. O'Connor) zwiększają liczbę lotów bojowych, desperat postanawia przekonać doktora Daneekę (Grant Heslov), by wydał mu zaświadczenie o niepoczytalności. Gdy plan kończy się fiaskiem, zaczyna udawać szaleńca, np. paraduje nago przed despotycznym generałem Dreedle'em (Peter Guinness). Miniserial laureata dwóch Oscarów, George'a Clooneya (słynnego aktora, reżysera m.in. filmów "Good Night and Good Luck ", Idy marcowe" i "Suburbicon") opowiadający o losach młodego żołnierza, który ma dosyć wojny.

W tym odcinku

Amerykański pilot, kapitan Yossarian, przygotowuje się do wojny wraz z innymi żołnierzami dywizjonu. On i pozostali z biegiem czasu uzmysławiają sobie, że biurokracja jest pełna absurdów, którym hołdują ich przełożeni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)