Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (6)

(Pope: The Most Powerful Man in History)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:David Schaye
W skrócie:Odcinek poświęcony papieskim wpływom. Atak na Jana Pawła II i teorie dotyczące motywów zamachowca dowodzą, że potęga Ojca Świętego nie słabnie. Jako winnych wskazywano m.in. włoskie służby specjalne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pewien światowy przywódca, którego wpływy sięgają w szeregi armii, a także obejmują politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich znajdują się dokumenty poświęcone kolejnym papieżom. Mimo to informacje o zwierzchniku Kościoła katolickiego są skrzętnie ukrywane przed świat światem zewnętrznym. Twórcy dokumenty przedstawią sekrety, które dopiero niedawno wyszły na jaw. W swojej serii zamieścili wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy współpracują z papieżem. Oprócz nich, widzowie zobaczą zapiski z niedawno odtajnionych dokumentów archiwalnych.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony temu, jak daleko sięgają wpływy papieża. Atak na Jana Pawła II i teorie dotyczące ewentualnych motywów zamachowca dowodzą, że potęga Ojca Świętego nie słabnie. Podczas gdy Karol Wojtyła walczył o życie we włoskim szpitalu, na świecie rozgorzała dyskusja. Zadawano pytania, czy za postrzałem stali Sowieci, a może to zemsta któregoś z rządów za zaangażowanie papieża w kampanię prowadzącą do rozbiórki Muru Berlińskiego. Jako winnego zamachu wskazywano też włoskie specjalne, które współpracowały z CIA.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także