Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (2/6)

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (2/6)

(Pope: The Most Powerful Man in History: The Resignation of Benedict)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:David Schaye
W skrócie:Odcinek poświęcony temu, w jaki sposób spośród wybierany jest papież. Funkcję Ojca Świętego pełni się aż do śmierci. Dlatego abdykacja Benedykta XVI w 2013 roku zaskoczyła cały świat.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 26 stycznia
za 6 dni
20:10 PLANETE+ (z napisami)
czwartek, 30 stycznia
za 10 dni
23:55 PLANETE+ (z napisami)

Opis

Pewien światowy przywódca, którego wpływy sięgają w szeregi armii, a także obejmują politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich znajdują się dokumenty poświęcone kolejnym papieżom. Mimo to informacje o zwierzchniku Kościoła katolickiego są skrzętnie ukrywane przed świat światem zewnętrznym. Twórcy dokumenty przedstawią sekrety, które dopiero niedawno wyszły na jaw. W swojej serii zamieścili wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy współpracują z papieżem. Oprócz nich, widzowie zobaczą zapiski z niedawno odtajnionych dokumentów archiwalnych.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony temu, w jaki sposób spośród wybierany jest papież. Katolicy wierzą, że tę ważną uroczystość nadzoruje Bóg, który natchnąwszy kardynałów, namaszcza swojego ziemskiego przedstawiciela. Funkcję Ojca Świętego pełni się aż do śmierci. Dlatego abdykacja Benedykta XVI, a wcześniej kardynała Josepha Ratzingera, w 2013 roku zaskoczyła cały świat.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także