Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (1/6)

Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła (1/6)

(Pope: The Most Powerful Man in History: The Rise of the Pope)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
Reżyseria:David Schaye
W skrócie:Przez ostatnie dwa tysiące lat katolicy, którzy nie nadążali za wciąż zmieniającym się światem, mogli zwrócić się do Ojca Świętego. Twórcy dokumentu odpowiadają, kim naprawdę jest papież.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 26 stycznia
za 6 dni
19:25 PLANETE+ (z napisami)
czwartek, 30 stycznia
za 10 dni
23:00 PLANETE+ (z napisami)

Opis

Pewien światowy przywódca, którego wpływy sięgają w szeregi armii, a także obejmują politykę i religię, wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci. W Archiwach Watykańskich znajdują się dokumenty poświęcone kolejnym papieżom. Mimo to informacje o zwierzchniku Kościoła katolickiego są skrzętnie ukrywane przed świat światem zewnętrznym. Twórcy dokumenty przedstawią sekrety, które dopiero niedawno wyszły na jaw. W swojej serii zamieścili wywiady z ekspertami i przedstawicielami Kościoła, którzy współpracują z papieżem. Oprócz nich, widzowie zobaczą zapiski z niedawno odtajnionych dokumentów archiwalnych.

W tym odcinku

Przez ostatnie dwa tysiące lat katolicy, którzy nie nadążali za wciąż zmieniającym się światem, mogli zwrócić się do Ojca Świętego. Był ostoją Kościoła, przewodnikiem w wierze, moralności i na drodze do świętości. Twórcy dokumentu odpowiadają, kim jest osoba znacząca tak wiele dla mnóstwa ludzi, oraz w jaki sposób znalazła się wśród najpotężniejszych osób na Ziemi. W pierwszym odcinku spróbują dowiedzieć się, dlaczego po śmierci apostołów religia chrześcijańska niemal zniknęła. Widzowie poznają też drogę, którą przeszedł pierwszy papież, by zyskać posłuch wśród wyznawców Chrystusa.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także