Panoptykon

5.1/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 2010   od 12 lat
Występują:Piotr Głowacki, Adrianna Gruszka, Katarzyna Maciąg, Jan Frycz
Reżyseria:Barbara Kurzaj, Sławomir Mateja
W skrócie:Student ostatniego roku wyprowadza się z akademika. Wkrótce odkrywa, że ulubionym zajęciem mieszkańców 'blokowiska' jest podglądanie innych.
Polskie kino niezależne: poszukując zacisznego miejsca do napisania pracy magisterskiej, student wynajmuje mieszkanie na blokowisku, gdzie życie toczy się utartym torem - aż do tragedii.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Student (Piotr Głowacki) ostatniego roku postanawia wyprowadzić się z akademika, by w spokoju napisać pracę magisterską. Wkrótce przenosi się do zacisznego mieszkania, które wynajmuje na jednym z PRL-owskich blokowisk. Właściciel lokum stawia młodemu najemcy jeden warunek - wszystkie pomieszczenia są do jego dyspozycji, jednak pod żadnym pozorem nie wolno mu wchodzić do "białego pokoju". Niebawem nowy lokator zapoznaje się z najbliższymi sąsiadami i ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że ulubionym zajęciem mieszkańców bloku jest obserwowanie innych ludzi. Wkrótce wścibstwo lokalnej społeczności doprowadza do tragedii. Trzecia po "Lunie" i "W drodze" produkcja zespołu Sławomira Matei ukrywającego się pod nazwą grupy artystycznej Cyrk Shuty. "Panoptykon" luźno nawiązuje filmów Romana Polańskiego "Lokator" i "Dziecko Rosemary" oraz obrazu "Harry Angel" Alana Parkera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)