Panna z mokrą głową: Uczył Marcin Marcina (2)

Panna z mokrą głową: Uczył Marcin Marcina (2)

6.5/10
serial dla młodzieży Polska 1994   b.o.
Występują:Rafał Wieczyński, Kazimierz Mazur, Paulina Tworzyańska, Jerzy Bińczycki
Reżyseria:Kazimierz Tarnas
W skrócie:Do majątku Borowskich przyjeżdża nauczyciel Józef Podkówka. Rodziców Irenki nie stać jednak na opłacanie nauki i Podkówka musi wyjechać.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Do majątku Borowskich przyjeżdża nauczyciel - Józef Podkówka (Rafał Wieczyński). Pan Podkówka jest chudy i niezwykle smutny. Jednak pod wpływem Irenki ten nieśmiały i skromny młodzieniec bardzo się zmienia. Uczestniczy nawet w szalonych wyczynach rezolutnej uczennicy. Rodziców Irenki nie stać jednak na dalsze opłacanie nauczyciela. Po Wigilli pan Podkówka wyjeżdża do Warszawy, zalewając się łzami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)