Panna z mokrą głową: Ostatnia walka Don Kichota (3)

Panna z mokrą głową: Ostatnia walka Don Kichota (3)

6.5/10
serial dla młodzieży Polska 1994   b.o.
Występują:Paulina Tworzyańska, Anna Nehrebecka, Iga Cembrzyńska, Antoni Frycz
Reżyseria:Kazimierz Tarnas
W skrócie:Po śmierci ojca Irenki jej matka nie radzi sobie z prowadzeniem majątku, więc musi się tym zająć dziewczynka. Niestety, grozi im licytacja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Dramatyczna sytuacja finansowa zmusza Henryka do sprzedaży ostatniego skrawka lasu. Podczas wycinki drzew dochodzi do wypadku, w którym ginie ojciec Irenki. Owdowiała matka nie radzi sobie z prowadzeniem domu, więc musi się tym zająć jej córka. Nie udaje jej się uchronić majątku przed licytacją. Rodzina przenosi się mieszkanka w miasteczku Kuropatki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)