x
Panna z mokrą głową: Na przekór losowi (4/6)

Panna z mokrą głową: Na przekór losowi (4/6)

serial dla młodzieży Polska 1994   b.o.
Występują:Anna Milewska, Hanna Stankówna, Paulina Tworzyańska, Jerzy Bińczycki
Reżyseria:Kazimierz Tarnas
W skrócie:Po śmierci ojca i przeprowadzce matka Irenki zaczyna chorować. Dziewczyna wyręcza ją w prowadzeniu domu i wychowaniu młodszego brata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 20 kwietnia
dziś
6:20 TVP 1 (z napisami)

Opis

Zabawne perypetie sympatycznej i rezolutnej nastolatki, Irenki Borowskiej (Paulina Tworzyańska). Dziewczynka wraz z rodziną mieszka w majątku ziemskim w Turowej Woli niedaleko Warszawy. W pierwszym odcinku serii Irenka wraz z czworonożnym przyjacielem, psem Drabem, przepędza z posiadłości złodzieja. Zgorszona rodzina decyduje się zatrudnić nauczyciela, który nauczyłby niepokorną dziewczynkę dobrych manier i zdołał zainteresować ją nauką. Scenariusz serialu został oparty na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Po śmierci Borowskiego i przeprowadzce do Kuropatek chora matka Irenki nie radzi sobie z prowadzeniem domu. Irenka przejmuje domowe obowiązki oraz wychowanie młodszego brata. Bezskutecznie poszukuje pracy. Wreszcie postanawia wyjechać do Warszawy, gdzie mieszka ciotka, hrabina Opolska. Niegdyś odmówiła ona pomocy rodzinie Borowskich. Dziewczynka ma jednak nadzieję, że tym razem krewna okaże się łaskawa. Jest nawet w stanie podjąć u Opolskiej pracę pokojówki, aby spłacić dług zaciągnięty na leczenie matki.

Występują (pokaż wszystkich)