Panna Marple: Błękitne geranium

Panna Marple: Błękitne geranium

(Miss Marple: The Blue Geranium)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania/USA 2010   od 7 lat
Występują:Julia McKenzie, Sharon Small, Toby Stephens, Claudie Blakley
Reżyseria:Andy Hay, Dave Moore
W skrócie:Podczas przyjęcia na cześć milionera Pritcharda panna Marple poznaje żonę bogacza, która twierdzi, że kolor niebieski przyniesie jej pecha. Kilka dni później zostaje znaleziona martwa.
Czytając Agathę Christie: panna Marple chroni przed więzieniem brata byłej narzeczonej swego przyjaciela oskarżanego o potrójne morderstwo.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Podczas przyjęcia na cześć milionera George'a Pritcharda (Toby Stephens) panna Marple (Julia McKenzie) poznaje żonę bogacza, arogancką Mary Pritchard (Sharon Small). Cierpiąca na agorafobię kobieta przybyła do Little Ambrose ze swoim lekarzem, Jonathanem Fraynem (Patrick Baladi). Od razu daje się zauważyć, że żona pana Pritcharda nie cieszy się sympatią wśród mieszkańców miasteczka, na dodatek jest bardzo przesądna. Podczas przyjęcia twierdzi, że kolor niebieski przyniesie jej pecha. Nieoczekiwanie jej przepowiednia okazuje się trafna. Kilka dni później Mary Pritchard zostaje znaleziona martwa w swojej sypialni. Wszystko wskazuje na to, że doznała szoku, zobaczywszy, że kwiaty na jej tapecie zmieniły kolor z różowego na niebieski. Panna Marple, która już podczas przyjęcia poczyniła kilka interesujących obserwacji, postanawia rozpocząć własne śledztwo w tej sprawie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także