Pan Klein

Pan Klein

7.6/10

(Mr. Klein)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Włochy 1976   od 16 lat
Występują:Alain Delon, Jeanne Moreau, Francine Bergé, Juliet Berto
Reżyseria:Joseph Losey
W skrócie:Rok 1942, okupowana Francja. Robert Klein skupuje dzieła sztuki od prześladowanych Żydów. Sam lęka się posądzenia o semickie korzenie.
Cezar '76 za film dla opowieści o paryskim koneserze sztuki, podczas okupacji skupującym dzieła sztuki od Żydów, który zostaje zadenuncjowany jako Żyd i skierowany do transportu do obozów koncentracyjnych. Brawa dla Alaina Delona za jedną z najważniejszych kreacji w karierze oraz dla reżysera Josepha Loseya.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1942, okupowana Francja. Robert Klein (Alain Delon), bogaty katolik, radzi sobie doskonale w wojennej rzeczywistości. Skupuje po możliwie niskich cenach dzieła sztuki od prześladowanych Żydów. W ten sposób gromadzi coraz większą fortunę. Pewnego dnia Klein dostaje przesyłkę z żydowską gazetą. Budzi to jego przerażenie, gdyż może być posądzony o semickie korzenie. Rozpoczyna poszukiwania swojego sobowtóra, który prawdopodobnie jest organizatorem ruchu oporu. Wysiłki Kleina nie przynoszą rezultatu, a on sam pada ofiarą szykan ze strony nazistów... Obraz nagrodzono trzema Cezarami, m.in. jako najlepszy film i za reżyserię.

Nagrody

Cezar - scenografia, Cezar - film, Cezar - reżyser

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)