Pakt z diabłem

Pakt z diabłem

6.7/10 7.2/10

(Black Mass)

FILM KRYMINALNY Wielka Brytania/USA 2015   dla dorosłych
Występują:Joel Edgerton, Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson
Reżyseria:Scott Cooper
W skrócie:Boston, lata 70. Agent FBI Connolly liczy, że współpraca ze znajomym gangsterem Whiteyem pomoże mu rozbić mafię. Tymczasem to Whitey rośnie w siłę, stając się jednym z najgroźniejszych przestępców.
Johnny Deep jako James Bulger-gangster, jedna z najgroźniejszych postaci w historii Bostonu, a zarazem brat senatora i zaufany informator FBI.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 70. XX wieku, południowy Boston. John Connolly (Joel Edgerton) należy do FBI. Nawiązuje współpracę z dawno niewidzianym przyjacielem z dzieciństwa, Jamesem "Whiteym" Bulgerem (Johnny Depp), który działa w mafii. Connolly liczy, że Bulger pomoże mu zdemaskować i zlikwidować groźną organizację przestępczą. "Whitey" ma jednak inne plany - korzystając ze wsparcia władzy bezkarnie łamie prawo, umacnia własną pozycję, aż w końcu zostaje jednym z najbardziej niebezpiecznych gangsterów, jakich znał Boston. Oparta na faktach opowieść o irlandzkim mafiosie doskonale oddaje zarówno realia, jak i klimat lat 70. i 80. James "Whitey" Bulger był bezwzględnym zabójcą, handlarzem narkotyków i przywódcą zorganizowanej grupy przestępczej. Jego losy stały się kanwą mrocznego filmu w reżyserii Scotta Coopera (Szalone serce, Zrodzony w ogniu), zdobywcy Nagrody Independent Spirit. W obsadzie znalazły się gwiazdy takie jak Benedict Cumberbatch (Sherlock, Gra tajemnic), Dakota Johnson (Nienasyceni, Pięćdziesiąt twarzy Greya), Joel Edgerton (Wojownik, Wielki Gatsby) czy trzykrotny kandydat do Oscara Johnny Depp (Marzyciel, Piraci z Karaibów), który za swoją kreację otrzymał nagrodę na MFF w Palm Springs.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)