Ostatnie dni nazistów (6)

Ostatnie dni nazistów (6)

(Last Days of the Nazis: End Of The Reich)

serial fabularno-dokumentalny USA 2015   od 12 lat
Występują:Thomas Butler, Bradford How, Jessica Krueger, Jake Paque
Reżyseria:Nicole Rittenmeyer
W skrócie:Alianci analizują zeznania Niemców dotyczące ostatniej fazy wojny. Generał SS Erich von dem Bach-Zelewski ze szczegółami opowiada, jak jego ludzie pacyfikowali powstanie warszawskie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mroczna opowieść o ideologii i historii III Rzeszy, przedstawiona z perspektywy nazistów. W 1945 roku alianci uwięzili i przesłuchiwali tysiące hitlerowców. Ich zeznania stanowią bardzo interesujące, choć zwykle zapomniane i pomijane źródło wiedzy o tamtych czasach. Twórcy serii wykorzystują zapisy tych przesłuchań, aby pokazać umysły i motywacje Niemców, którzy w imię nazizmu akceptowali i popełniali straszliwe zbrodnie. W programie relacje komendantów obozów koncentracyjnych, generałów, ale też lekarzy, architektów i członków Hitlerjugend.

W tym odcinku

Alianci analizują zeznania Niemców dotyczące ostatniej fazy wojny. Jednym z przesłuchiwanych jest generał SS Erich von dem Bach-Zelewski (Michael Buoni), który szczegółowo opowiada, jak jego ludzie pacyfikowali powstanie warszawskie. Dba przy tym, aby winą za zbrodnie nie obciążyć siebie. Dziewiętnastoletni Mathias Shenk (Michael Varde) był naocznym świadkiem niewyobrażalnych okrucieństw, jakich dopuścili się wobec mieszkańców Warszawy esesmani pod wodzą Dirlewangera. Melita Maschmann (Jessica Krueger) nie straciła wiary w narodowy socjalizm, nawet gdy na jej oczach rodzice zginęli w bombardowaniu. Ona i Mathias Schenk byli wśród młodych Niemców, zdeterminowanych, by bronić Berlin do końca.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)