Ostatni pocałunek cesarza

Ostatni pocałunek cesarza

6.4/10 6.8/10

(The Exception)

DRAMAT HISTORYCZNY Wielka Brytania/USA 2016   od 16 lat
Występują:Jai Courtney, Lily James, Lois van Wijk, Karin Leclercq
Reżyseria:David Leveaux
W skrócie:Rok 1940. Od czasu abdykacji Wilhelm II (Christopher Plummer) mieszka w Holandii. Kapitan Stefan Brandt ma służyć jako adiutant cesarza. W rzeczywistości ma szpiegować władcę i jego otoczenie.
II wojna światowa.Niemiecki kapitan Stefan Brandt zostaje oddelegowany do Holandii, gdzie ma służyć jako adiutant, a zarazem ochroniarz byłego cesarza Wilhelma II. Jego prawdziwą rolą jest szpiegowanie cesarza i jego otoczenia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

II wojna światowa, rok 1940. Holandia zostaje zajęta przez wojska hitlerowskie. Od czasu abdykacji mieszka tam niemiecki cesarz Wilhelm II (Christopher Plummer). Kapitan Stefan Brandt (Jai Courtney) zostaje oddelegowany do Holandii, żeby służyć jako adiutant, a zarazem osobisty ochroniarz cesarza. W rzeczywistości ma jednak szpiegować Wilhelma II oraz obserwować jego otoczenie, łącznie z holenderskim establishmentem. SS podejrzewa, że były władca i jego żonę mogą wspierać międzynarodowy ruch oporu. Misję Stefana komplikuje romans z młodą gospodynią cesarskiego domu o żydowskich korzeniach, Mieke de Jong (Lily James). Stefan zakochuje się w kobiecie, nie mając pojęcia jak wielkie skrywa tajemnice. Podczas gdy w posiadłości Heinrich Himmler (Eddie Marsan) składa nieoczekiwaną wizytę, Brandt musi dokonać wyboru między lojalnością do partii, a uczuciem. Laureat Oscara Christopher Plummer w roli ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II oraz Jai Courtney i Lily James w prezentowanej na festiwalu w Toronto historii romansu podczas wojny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)