Ostatni lot: Anatomia katastrofy: Dramat na autostradzie (3)
(A Plane Crash Recreated: BD092 / Kegworth)
| Reżyseria: | Daniel Sharp |
|---|---|
| W skrócie: | Boeing linii British Midland, lecący z Londynu do Belfastu, rozbił się w trakcie awaryjnego lądowania. Zginęło 47 osób. O tragedii opowiedzą eksperci oraz ocalali z katastrofy. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| poniedziałek, 9 marca za 12 dni |
0:00 | National Geographic |
Opis
Samoloty uważane są za najbardziej bezpieczny środek transportu. Pasażerowie wsiadający na pokład wierzą, że załoga, przewoźnik i producent przestrzegają procedur. Wypadki są jednak nieuniknione. Autorzy serii analizują najgłośniejsze katastrofy. Nie zabraknie relacji świadków, omówienia zapisów z czarnych skrzynek, głos zabiorą również eksperci. Odtworzenie dramatycznych wydarzeń w nowoczesnym symulatorze lotu pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, czy można było uniknąć tragedii.
W tym odcinku
Boeing 737-400 linii British Midland, lecący z Londynu do Belfastu, rozbił się w trakcie awaryjnego lądowania. Maszyna uderzyła w nasyp autostrady M1 nieopodal miasta Kegworth. Samolot stracił moc w jednym silniku. Piloci przez pomyłkę wyłączyli ten działający, przez co nie zdołali dotrzeć do pasa startowego. Zginęło 47 ze 126 osób przebywających na pokładzie. Głos zabiorą nie tylko eksperci, ale i ocalali z wypadku.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Daniel Sharp
reżyseria
Zobacz także
- Ostatni lot: Anatomia katastrofy: Rozbite boeingi (1) - serial dokumentalny - noc niedz./pon., 1 na 2 marca 0:00
- Ostatni lot: Anatomia katastrofy: Wodowanie na rzece Hudson (2) - serial dokumentalny - noc niedz./pon., 1 na 2 marca 1:00
- Ostatni lot: Anatomia katastrofy: Wypadek w Karaczi (4) - serial dokumentalny - noc niedz./pon., 8 na 9 marca 1:00
