Ósma strona

Ósma strona

6.4/10 6.8/10

(Page Eight)

DRAMAT POLITYCZNY Wielka Brytania 2011   od 16 lat
Występują:Bill Nighy, Rachel Weisz, Tom Hughes, Michael Gambon
Reżyseria:David Hare
W skrócie:Analityk MI5 poznaje tajny raport, który zawiera informacje kompromitujące premiera Wielkiej Brytanii. Postanawia działać.
Doświadczony agent brytyjskiego wywiadu staje przed perspektywą awansu, kiedy w jego życiu pojawia się kobieta: zbieg okoliczności czy świadome działanie?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wieloletni analityk brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa, Johnny Worricker (Bill Nighy), otrzymuje od swojego przełożonego i najlepszego przyjaciela, Benedicta Barona (Michael Gambon), kontrowersyjny raport. Niedługo później mężczyzna umiera na zawał. Na ósmej stronie dokumentu członek MI5 odnajduje informacje kompromitujące premiera Wielkiej Brytanii. Według nich, polityk miał zataić ważne informacje o torturowaniu więźniów w tajnych amerykańskich więzieniach. Znające także ten raport funkcjonariuszka MI5 Jill Tankard (Judy Davis) i minister spraw wewnętrznych Anthea Catcheside (Saskia Reeves) nie podejmują żadnych działań w tej sprawie. Johnny postanawia działać. Niedługo później zwraca na siebie uwagę ważnych urzędników państwowych. Nawiązuje też znajomość z mieszkającą po sąsiedzku aktywistką polityczną Nancy Pierpan (Rachel Weisz). Reżyser David Hare ma na koncie nominacje do nagrody BAFTA i Oscara za scenariusze do "Godzin" i "Lektora". W głównych rolach zagrali współpracujący już wcześniej z tym twórcą Bill Nighy i Rachel Weisz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)