Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

6.8/10 6.3/10

(The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader)

FILM FANTASY USA 2010   od 7 lat
Występują:Ben Barnes, Skandar Keynes, Georgie Henley, Will Poulter
Reżyseria:Michael Apted
W skrócie:Trzecia z ekranizacji książek C.S. Lewisa, zrealizowana w cyfrowej technice 3D. Łucja i Edmund Pevensie oraz Eustachy powracają do Narnii.
Ekranizacja kolejnej części cyklu C.S.Lewisa: bohaterowie wracają do baśniowego świata, by pomóc młodemu władcy. Poniżej oczekiwań.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1943. Trwa II wojna światowa. Łucja (Georgie Henley) i Edmund (Skandar Keynes) Pevensie spędzają wakacje na wsi. Razem z nimi jest także nieznośny kuzyn, Eustachy Klarencjusz Scrubb (Will Poulter). Pewnego dnia trójka dzieci odnajduje stary obraz przedstawiający statek na wzburzonym morzu. Niespodziewanie malowidło ożywa, a Łucja, Edmund i Eustachy w tajemniczy sposób przenoszą się do jego wnętrza, w sam środek wzburzonej wody. Przemoczone dzieci zostają wyłowione przez załogę statku. Okazuje się, że na pokładzie znajduje się znajomy rodzeństwa Pevensie, Kaspian (Ben Barnes). Niegdyś nieśmiały i niepewny swojej pozycji książę, dziś król Narnii. Żaglowiec o nazwie "Wędrowiec do Świtu" należy właśnie do niego. Król z załogą wyruszyli na poszukiwania siedmiu zaginionych baronów, których przed laty niesłusznie wygnano z królestwa. Ich pomoc jest potrzebna, by przywrócić pokój w magicznej krainie, której zagraża niebezpieczna, zielona mgła, wydobywająca się z Ciemnej Wyspy. Łucja i Edmund postanawiają pomóc Kaspianowi w jego misji. Nie obędzie się jednak bez kłopotów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)