Opowieści z ciemnej strony (9)

(Tales from the Darkside: The Word Processor of the Gods)

serial grozy USA 1984   od 12 lat
Występują:Bruce Davison, Karen Shallo, Patrick Piccininni, Bill Cain
Reżyseria:Michael Gornick
W skrócie:Richard jest niezadowolony z życia. Pewnego dnia otrzymuje prezent urodzinowy - magiczną maszynę. Cokolwiek mężczyzna na niej napisze, staje się rzeczywistością. Postanawia zmienić swój los.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdy odcinek to odrębna, niezależna historia. Wszystkie je łączy jedno - tajemnica. Te zagadkowe historie opowiadają o możliwościach ludzkiej wyobraźni oraz głębokim strachu. Wśród scenarzystów niektórych odcinków można znaleźć Stephena Kinga i Clive'a Barkera - światowych mistrzów literatury grozy. W niektóre postaci wcielili się znani aktorzy filmowi. W pierwszym sezonie m.in. widzowie poznają angielską aktorkę z Nowego Jorku, którą dręczy nieustannie dzwoniący telefon w sąsiednim mieszkaniu, nie chce przestać hałasować i nikt go też nie odbiera. Pojawi się duch zmarłego dziadka będzie nawiedzał swoich bliskich, ponieważ nie będzie chciał uwierzyć w swoją śmierć. Widzowie poznają również historię chińskiej pralni, w której można zmyć z siebie grzechy za dość nieprzyjemną i nie spodziewaną cenę.

W tym odcinku

Richard Hagstrom jest nieszczęśliwy z wredną żoną i nieposłusznym synem. Pewnego dnia otrzymuje od bratanka Jonathana niezwykły prezent urodzinowy - magiczną maszynę. Cokolwiek mężczyzna na niej napisze, staje się rzeczywistością. Richard postanawia poprawić swój los: wymazuje ze swojego życia niegrzecznego syna i jędzowatą żonę. W ostatnim opowiadaniu Hagstrom pisze, że ożenił się ze swoją szwagierką, a Jonathan jest jego synem. Choć maszyna się psuje, to ostatnie życzenie się spełnia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)