Opowieść o Zbawicielu (1/2)

Opowieść o Zbawicielu (1/2)

(The Gospel of John)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Kanada/Wielka Brytania 2003   od 12 lat
Występują:Henry Ian Cusick, Stuart Bunce, Daniel Kash, Stephen Russell
Reżyseria:Philip Saville
W skrócie:Jan Chrzciciel zapowiada rychłe nadejście Mesjasza i udziela chrztu. Pewnego dnia nad Jordan przybywa syn cieśli, Jezus z Nazaretu. Dwaj uczniowie Jana postanawiają mu towarzyszyć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wierna adaptacja Ewangelii św. Jana. Z Biblii zaczerpnięto zarówno wszystkie dialogi, jak i komentarze, które odczytuje narrator - Christopher Plummer. Uwagę zwracają przede wszystkim drobiazgowo odtworzone realia dawnego Izraela oraz znakomita gra aktorska.

Nad Jordanem Jan Chrzciciel (Scott Handy) naucza, zapowiada rychłe nadejście Mesjasza i udziela chrztu. Pewnego dnia nad rzeką pojawiają się faryzeusze, którzy chcą sprawdzić, kim jest człowiek, który przyciąga coraz większe rzesze ludzi. Jednak tajemniczy pustelnik odpowiada tylko proroczymi słowami: "Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała". Niebawem nad Jordan przybywa syna cieśli, Jezus z Nazaretu (Henry Ian Cusick). Dwaj uczniowie Jana postanawiają mu towarzyszyć. Jednym z nich jest Andrzej, brat Szymona Piotra (Daniel Kash), który także niebawem dołącza do grupy przyszłych apostołów. Po nim przychodzą następni: Filip (Andrew Pifko) i Natanael (Elliot Levey). Grono uczniów Jezusa, zafascynowanych jego niezwykłą osobowością i pięknem głoszonej przez niego nauki, szybko się powiększa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)