Opowieść wigilijna

7.1/10 6.8/10

(A Christmas Carol)

FILM ANIMOWANY USA 2009   od 12 lat
Występują:Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth, Steve Valentine
Reżyseria:Robert Zemeckis
W skrócie:Ebenezer jest oschłym starym człowiekiem, który większość czasu spędza w swoim sklepie. W Wigilię odwiedza go zjawa dawnego wspólnika...
Między kinem aktorskim a animacją: Dickensowski skąpiec Scrooge wyrusza w noc wigilijną w drogę do samoodkupienia. Plus Jim Carey w co najmniej czterech rolach.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) nie lubi innych ludzi. Inni nie przepadają z kolei za nim. Jest oschłym, mało empatycznym, starym człowiekiem, który większość swojego życia spędza w prowadzonym przez siebie sklepie. Święta Bożego Narodzenia są dla niego najgorszym czasem w roku. W Wigilię jest więc w pracy i zajmuje się rachunkami. Niespodziewanie odwiedza go zjawa dawnego wspólnika Marleya (Gary Oldman). Ostrzega go, że jeśli nie zmieni swojego podejścia do ludzi, źle się to dla niego skończy. Zapowiada również przybycie następnych duchów, które pokażą mu, że życie razem z innymi osobami może być piękne. Przepowiednia ta wkrótce się spełnia. Kupca czekają poważne zmiany. W filmie tym wykorzystano najnowszą technologię, dzięki której animowane postaci miały twarze znanych aktorów: Jima Carreya czy Gary'ego Oldmana. W polskiej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli m.in. Piotr Fronczewski (Scrooge), Jan Peszek (Marley) i Anna Dereszowska (Belle).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także