Opowieść podręcznej 2 (6/13)

Opowieść podręcznej 2 (6/13)

(The Handmaid's Tale 2: First Blood)

serial obyczajowy USA 2018   dla dorosłych
Występują:Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley
Reżyseria:Mike Barker
W skrócie:Komendant Waterford przygotowuje się co ceremonii otwarcia Czerwonego Centrum. Nickowi zostaje powierzone nowe zadanie. Mężczyzna napotyka pierwsze trudności. June zyskuje nieoczekiwanych sojuszników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dystopijna opowieść o kobietach, którym odebrano prawo decydowania o sobie. W Republice Gileadzie władza spoczywa w rękach pseudochrześcijańska organizacja o skrajnie nacjonalistycznych zapędach, która zmusza płodne kobiety do rodzenia jak największej liczby dzieci. Jedna z nich, June (Elisabeth Moss), trafia do domu komendanta Waterforda (Jodeph Fiennes) i zyskuje nowe imię - Offred. W drugim sezonie June i pozostałe podręczne muszą ponieść konsekwencje swojego nieposłuszeństwa. Emily (Alexis Bledel) zostaje wysłana do kolonii karnej, gdzie przeciwnicy systemu muszą wykonywać ciężkie prace w nieludzkich warunkach i umierają w męczarniach w efekcie chorób radioaktywnych. Serena Joy Waterford (Yvonne Strahovski), żona komendanta, dotychczas pełna wiary w słuszność działań rządzących i nowy porządek, zmaga się z wątpliwościami, kiedy doświadcza kolejnych kar ze strony ukochanego... Serial uhonorowany licznymi nagrodami, m.in. jedenastoma statuetkami Emmy i dwoma Złotymi Globami.

W tym odcinku

Komendant Waterford przygotowuje się co ceremonii otwarcia nowego Czerwonego Centrum. Nickowi zostaje powierzone nowe zadanie. Mężczyzna napotyka pierwsze trudności. June zyskuje nieoczekiwanych sojuszników.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)