Opowiem ci o zbrodni: Małgorzata i Michał Kuźmińscy - "Ludzie w autobusie" (4)

Opowiem ci o zbrodni: Małgorzata i Michał Kuźmińscy - "Ludzie w autobusie" (4)

serial dokumentalny Polska 2018
W skrócie:Szczegóły okrytego zmową milczenia morderstwa sprzed lat. W nocy z 24 na 25 grudnia 1976 roku na szosie prowadzącej z Połańca do wsi Zrębin w brutalny sposób zamordowano troje młodych osób.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polscy autorzy kryminalnych bestsellerów przybliżają szczegóły autentycznych spraw morderstw. W każdym odcinku jeden pisarz lub pisarski duet przedstawia okoliczności zbrodni na podstawie akt sądowych i rozmowy z ekspertem. Narratorami programu są Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska.

W tym odcinku

Widzowie poznają szczegóły bulwersującego, okrytego zmową milczenia morderstwa sprzed lat. W nocy z 24 na 25 grudnia 1976 roku w Świętokrzyskiem, na szosie prowadzącej z Połańca do wsi Zrębin, w brutalny sposób zamordowano troje młodych osób z mieszkających w okolicy rodzin Kalitów i Łukaszków. Długotrwałe i trudne śledztwo wykazało, że 18-letnia ciężarna Krystyna, jej 25-letni mąż Stanisław i brat kobiety, 12-letni Mieczysław, zginęli na skutek sąsiedzkiej zemsty. O kulisach jednej z głośniejszych zbrodni okresu PRL opowiadają Małgorzata i Michał Kuźmińscy.