Operacja zdrowie: Udary mózgu
| W skrócie: | Udar mózgu to obumarcie fragmentów jego tkanki wywołane zatrzymaniem dopływu krwi. Coraz więcej przypadków odnotowuje się wśród ludzi młodych. Autorzy programu pochylą się nad tym problemem. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Anna Popek i Piotr Poraj-Poleski prezentują innowacyjne terapie medyczne w Polsce. Za pomocą nowoczesnych technik graficznych zabiorą widzów w podróż w głąb ludzkiego organizmu. Ponadto lekarze i pacjenci opowiedzą o swoich doświadczeniach leczniczych i terapeutycznych.
Udar mózgu to obumarcie fragmentów jego tkanki wywołane zatrzymaniem dopływu krwi. Rozróżnia się dwa rodzaje schorzenia: udar niedokrwienny oraz krwotoczny. Dawniej średni wiek występowania tej przypadłości mieścił się w przedziale 65 - 70 lat. Współcześnie jednak coraz więcej przypadków odnotowuje się wśród ludzi młodych. Każdego roku na świecie udaru doznają przynajmniej dwie osoby na tysiąc. Autorzy programu przybliżają widzom informacje na temat czynników zwiększających ryzyko choroby, objawów, diagnostyki i terapii. Opowiadają także o złotej godzinie, czyli jak najszybszym wdrożeniu leczenia, ponieważ od momentu wystąpienia objawów każda sekunda ma ogromne znaczenie.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Anna Popek
gospodarz
-
Piotr Poraj-Poleski
gospodarz
Zobacz także
- Operacja zdrowie (68) - magazyn medyczny - dziś, 17 grudnia 16:40 i 5 późniejszych emisji
- Operacja zdrowie (67) - magazyn medyczny - czwartek, 18 grudnia 15:00 i 2 późniejsze emisje
- Operacja zdrowie (69) - magazyn medyczny - niedziela, 21 grudnia 6:45 i 2 późniejsze emisje
- Operacja zdrowie (70) - magazyn medyczny - niedziela, 28 grudnia 6:55 i 3 późniejsze emisje
