Ono

Ono

6.2/10 6.0/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Niemcy/Polska 2004   od 16 lat
Występują:Małgorzata Bela, Marek Walczewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Barbara Kurzaj
Reżyseria:Małgorzata Szumowska
W skrócie:Ewa zachodzi w ciążę. Najpierw chce ją usunąć, ale zmienia zdanie. Jej ojciec pomimo choroby Alzheimera chce poznać wnuka.
Szukająca swego miejsca młoda samotna kobieta decyduje się na macierzyństwo i z zaskoczeniem obserwuje, jak bardzo się zmienia pod wpływem mającego się narodzić dziecka. Plus Małgorzata Bela (oklaski!). Do refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

22-letnia Ewa (Małgorzata Bela) pracuje na stacji benzynowej. Kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży, postanawia dokonać aborcji. W drodze do lekarza traci pieniądze na zabieg - zostaje okradziona. Wizyta w szpitalu zmienia jednak jej nastawnie. Podczas badania lekarka (Anna Radwan) mówi jej, że dziecko słyszy już dźwięki. Ewa powoli oswaja się z myślą o dziecku i zaczyna z nim rozmawiać. Opowiada mu o otaczającym ją świecie. Sama w ten sposób zaczyna odkrywać na nowo jego piękno. Pomaga jej ojciec Stefan (Marek Walczewski) - cierpiący na chorobę Alzheimera starszy pan o duszy artysty. Dziewczyna próbuje się też naprawić swoje relacje z matką (Teresa Budzisz-Krzyżanowska). Pewnego dnia Ewa spotyka Michała (Marcin Brzozowski), punka, który niegdyś ją okradł, ratując w ten sposób życie jej dziecku. Pomiędzy młodymi rodzi się uczucie. Niebawem szczęście Ewy zostaje zburzone. Okazuje się, że życie dziecka jest zagrożone. Na podstawie pomysłu Małgorzaty Szumowskiej powstała książka nieżyjącej już pisarki Doroty Terakowskiej, matki reżyserki. Film otrzymał wiele polskich i zagranicznych nagród, m.in. podczas FPFF w Gdyni oraz na festiwalach w Wiesbaden i Kijowie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)