Oni

Oni

6.3/10 6.7/10

(Loro)

FILM BIOGRAFICZNY Francja/Włochy 2018   od 16 lat
Występują:Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak
Reżyseria:Paolo Sorrentino
W skrócie:Włoski polityk Silvio Berlusconi jest skorumpowany i nadużywa władzy. Jego życie to pasmo imprez i skandali. Przedsiębiorca Morra z pomocą Kiry urządza przyjęcie, by zyskać jego zainteresowanie.
Paolo Sorrentino w charakterystyczny sposób analizuje fenomen Silvia Berlusconiego i zjawisko berlusconizmu - sposób uprawiania polityki przez skupione wokół niego elity. Plus niezawodny Tony Servillo.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Silvio Berlusconi (Toni Servillo) jest włoskim politykiem i biznesmenem. Jego małżeństwo przechodzi kryzys. Mężczyzna zdradza swoją żonę Veronikę (Elena Sofia Ricci) z wieloma innymi kobietami. Bezwstydnie napawa się sławą, dopuszcza się korupcji, korzysta z narkotyków. Jego życie to pasmo hucznych imprez i równie głośnych skandali. We wszystkim towarzyszy mu grupa znajomych. Sergio Morra (Riccardo Scamarcio), nieuczciwy, ale ambitny przedsiębiorca mieszkający na prowincji, pragnie za wszelką cenę podnieść swój status społeczny. Pożycza duże pieniądze, by przenieść się do Rzymu, gdzie następnie żyje ponad stan. Z pomocą Kiry (Katarzyna Smutniak) urządza ogromne przyjęcia, mając nadzieję, że zainteresuje sobą Berlusconiego. Liczy, że polityk pomoże mu w rozwoju kariery. We Włoszech film był wyświetlany jako dwa osobne obrazy. Połączono go w jeden, by mógł zostać kandydatem do Oscarów w 2019 roku. Reżyser Paolo Sorrentino nie ukrywał, że w filmie znajdą się zarówno prawdziwe wydarzenia, jak i fikcyjne. Katarzyna Smutniak, odgrywająca rolę ulubienicy Berlusconiego, powiedziała w wywiadzie, że aktorzy nie szukali w swoich postaciach nawiązań do prawdziwych osób. Starali się za to samodzielnie wykreować bohaterów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)