Olimp (4)

Olimp (4)

(Olympus: Minos)

serial fantasy Kanada/Wielka Brytania 2015   od 16 lat
Występują:Sonya Cassidy, Sonita Henry, Tom York, Matt Frewer
Reżyseria:Martin Wood
W skrócie:Heros wraz z wyrocznią i Dedalem zostają schwytani. Trafiają przed oblicze Minosa i jego córki, Ariadny. Król nakazuje Dedalowi skonstruowanie machiny, która pozwoliłaby im pokonać Ateńczyków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Antyczna Grecja. Wychowywany przez matkę młody Heros (Tom York) chce dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. W tym celu musi odszukać wyrocznię Gai i uwolnić ją z rąk cyklopów. W drodze na miejsce spotyka genialnego wynalazcę, Dedalusa. Wkrótce Herosa porywa król Minos, szturmujący Ateny. Młodzieniec poznaje także królową Medeę, której pomaga odnaleźć rozwiązanie zagadki Leksykonu oraz wrota do Olimpu. Liczne doświadczenia zdobyte po drodze powodują, że nikomu nieznany chłopak przeistacza się w silnego wojownika i przywódcę.

W tym odcinku

Minojczycy pojmują Herosa, wyrocznię i Dedala. Następnie przyprowadzają ich Minosowi oraz jego córce Ariadnie. Król nakazuje Dedalowi skonstruowanie machiny, która pozwoliłaby im pokonać Ateńczyków. Z kolei Ariadna, chcąc uwieść Herosa, poddaje go wymyślnym torturom. Tymczasem sytuacja Medei jest dramatyczna. Królowa podejmuje zaskakującą decyzję. Wysyła najemnika na samobójczą misję, której celem jest przedostanie się do obozu Minojczyków i uwolnienie Herosa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)