Okupowani: Październik (7/10)

Okupowani: Październik (7/10)

(Occupied: October)

serial sensacyjny Francja/Szwecja/Norwegia 2015   od 12 lat
Występują:Ingeborga Dapkunaite, Ragnhild Gudbrandsen, Kristin Braut-Solheim, Selome Emnetu
Reżyseria:John Andreas Andersen
W skrócie:Norwegowie oczekują, że Jesper Berg, który wygrał wybory, pozbędzie się Rosjan z kraju. Polityk liczy na pomoc Unii Europejskiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niedaleka przyszłość. Z powodu wojny domowej na Bliskim Wschodzie zostaje wstrzymane wydobycie surowców w tym regionie. Jednym z największych dostawców ropy naftowej i gazu jest Norwegia, która chcąc zapobiec dewastacji środowiska naturalnego, decyduje się na wstrzymanie eksploatacji złóż. Europa staje w obliczu energetycznego kryzysu. Rosja, we współpracy z Unią Europejską, przechodzi do działania. Zostaje porwany premier Norwegii, a w całym kraju zaczyna się rosyjska okupacja. Choć sytuacja jest spokojna, budzi bunt części społeczeństwa. Zaczyna się polityczna gra. Najdroższy w dotychczasowej historii norweskiej kinematografii serial telewizyjny. Pomysłodawcą fabuły jest Jo Nesbo - autor bestsellerowych kryminałów. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, m.in. Rosja potępiła pomysły scenarzystów.

W tym odcinku

Norwegowie oczekują, że Jesper Berg, który wygrał wybory, pozbędzie się Rosjan z kraju. Dzieje się przeciwnie - okupant zwiększa liczbę swoich wojsk stacjonujących w Norwegii. Berg liczy na to, że Unia Europejska przyśle pomoc militarną i wesprze go w próbach pozbycia się agresora. Sojusznicy nie chcą jednak angażować się w konflikt z Rosją.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także