Okupowani: Grudzień, część 1 (9/10)

Okupowani: Grudzień, część 1 (9/10)

(Occupied)

serial sensacyjny Francja/Szwecja/Norwegia 2015   od 12 lat
Występują:Ingeborga Dapkunaite, Ragnhild Gudbrandsen, Kristin Braut-Solheim, Selome Emnetu
Reżyseria:John Andreas Andersen
W skrócie:Jesper Berg pozostaje pod opieką ambasady USA. Traci przychylność Amerykanów. Zachodzi obawa, że jego działania prowokują Rosjan. Sidorova zostaje porwana przez członków ugrupowania Wolna Norwegia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niedaleka przyszłość. Z powodu wojny domowej na Bliskim Wschodzie zostaje wstrzymane wydobycie surowców w tym regionie. Jednym z największych dostawców ropy naftowej i gazu jest Norwegia, która chcąc zapobiec dewastacji środowiska naturalnego, decyduje się na wstrzymanie eksploatacji złóż. Europa staje w obliczu energetycznego kryzysu. Rosja, we współpracy z Unią Europejską, przechodzi do działania. Zostaje porwany premier Norwegii, a w całym kraju zaczyna się rosyjska okupacja. Choć sytuacja jest spokojna, budzi bunt części społeczeństwa. Zaczyna się polityczna gra. Najdroższy w dotychczasowej historii norweskiej kinematografii serial telewizyjny. Pomysłodawcą fabuły jest Jo Nesbo - autor bestsellerowych kryminałów. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, m.in. Rosja potępiła pomysły scenarzystów.

W tym odcinku

Jesper Berg pozostaje pod opieką ambasady USA. Jego sposób rządzenia i polityczne przekonania sprawiają, że powoli traci on przychylność Amerykanów. USA obawiają się, że jego działania prowokują Rosjan, a konflikt może objąć neutralne dotąd Stany Zjednoczone. Kiedy na jego prośbę ambasador USA zgadza się przyjąć Sidorovą, zostaje ona porwana przez członków ugrupowania Wolna Norwegia. Stawiają oni ultimatum: albo Rosjanie wycofają się w ciągu 24 godzin, albo kobieta umrze.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)