Ojciec narzeczonej

7.4/10 7.2/10

(Father of the Bride)

KOMEDIA OBYCZAJOWA USA 1950
Występują:Spencer Tracy, Elizabeth Taylor, Joan Bennett, Don Taylor
Reżyseria:Vincente Minnelli
W skrócie:Adwokat Banks (Spencer Tracy) dowiaduje się, że jego córka (Elizabeth Taylor) chce wyjść za mąż. Wkrótce w rodzinie pojawiają się konflikty związane z charakterem planowanego wesela.
Spencer Tracy jako przedstawiciel typowej amerykańskiej rodziny klasy średniej, wspominający zamążpójście swej córki (Liz Taylor): satyra na amerykański styl życia, ale z uniwersalnym podtekstem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Adwokat Stanley Banks (Spencer Tracy) dowiaduje się, że jego córka Kay (Elizabeth Taylor) ma zamiar wyjść za mąż. Choć ma pewne zastrzeżenia, nie chce stawać młodej parze na drodze do szczęścia. Wkrótce w rodzinie pojawiają się konflikty związane z charakterem planowanej uroczystości. Ojciec chce, aby córka miała kameralny ślub w gronie najbliższych, natomiast jego żona myśli o hucznym przyjęciu. Tymczasem przyszli państwo młodzi nie mogą porozumieć się w sprawie podróży poślubnej. Kay marzy o wyjeździe do romantycznego kurortu, a jej narzeczony proponuje wyprawę na ryby. O mały włos nie dochodzi do odwołania ślubu...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)