Ojciec Mateusz 5: Kryminał (59)

Ojciec Mateusz

sezon 5 odc. 59: Kryminał

serial kryminalny Polska 2011   od 12 lat
Występują:Dorota Segda, Piotr Pilitowski, Maciej Winkler, Artur Żmijewski
W skrócie:Na spotkaniu z autorką kryminałów Eweliną Linde dziennikarz Kolarski oskarża ją o plagiat. Rano zostaje znaleziony ciężko pobity.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 14 listopada
dziś
19:30 TVP Seriale
piątek, 15 listopada
jutro
14:25 TVP Seriale
poniedziałek, 18 listopada
za 4 dni
13:35 TVP Seriale
sobota, 23 listopada
za 9 dni
13:35 TVP Seriale

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Biskup zaprasza Mateusza na spotkanie ze znaną autorką kryminałów, Eweliną Linde (Dorota Segda), która jest córką jego dobrej znajomej. Impreza zostaje zorganizowane w dworku - Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach. W trakcie spotkania dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z obecnych, dziennikarz Norbert Kolarski (Szymon Rząca), oskarża pisarkę o plagiat. Ewelina przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi swojego agenta, Rafała Iwińskiego (Piotr Pilitowski), o wyjaśnienie sprawy. Rano w pokoju hotelowym zostaje znaleziony ciężko pobity Kolarski. Podejrzanym o napaść staje się Rafał. Tymczasem Ewelina przyznaje się policjantom, że od jakiegoś czasu otrzymuje listy z pogróżkami. Mateusz z pomocą Pluskwy stara się rozwiązać zagadkę pobicia i szantażu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także