Ojciec Mateusz 34: Dwa światy (435)
| Występują: | Artur Żmijewski, Piotr Polk, Kinga Preis, Michał Piela |
|---|---|
| W skrócie: | Bugaj wspólnie z rodziną świętuje 60. urodziny. Niebawem jego żona zostaje zamordowana. Podejrzewany o zbrodnię wdowiec początkowo nie przyznaje się on do winy. Niespodziewanie zmienia zeznania. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| niedziela, 21 grudnia za 5 dni |
18:20 | TVP HD (z napisami) |
Opis
Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.
W tym odcinku
Aleksander Bugaj świętuje swoje sześćdziesiąte urodziny. Jego żona Janina organizuje przyjęcie, na które przyjeżdżają ich dwie dorosłe córki. Wiola jest już mężatką i ma dwójkę dzieci. Tymczasem Kama prosi o pożyczkę, oferując zastaw rodzinnego domu, który w darowiźnie otrzymała jej siostra. Propozycja ta spotyka się z wyraźnym sprzeciwem. Wkrótce dochodzi do tragedii - Janina zostaje zamordowana. Policja wszczyna śledztwo. Podejrzenia padają na Aleksandra. Początkowo nie przyznaje się on do winy, ale niespodziewanie zmienia zeznania. Taka nagła zmiana budzi wiele wątpliwości. Tymczasem Amanda, ku zaskoczeniu mieszkańców plebanii, postanawia zostać świecką zakonnicą. Córka Morusa może liczyć na wsparcie Mateusza. Niebawem pojawia się możliwość realizacji tego planu. Potrzebna jest jednak zgoda kościelnych władz.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Artur Żmijewski
jako ksiądz Mateusz Żmigrodzki -
Piotr Polk
jako młodszy inspektor Orest Możejko -
Kinga Preis
jako Natalia Borowik -
Michał Piela
jako aspirant sztabowy Mieczysław Nocul -
Mikołaj Roznerski
jako ksiądz Walery -
Bartłomiej Firlet
jako aspirant Antoni Dziubak -
Aleksandra Górska
jako babcia Lucyna Wielicka -
Edyta Olszówka
jako aspirant Ewa Kobylicka -
Rafał Cieszyński
jako policjant Przemysław Gibalski -
Jędrzej Taranek
jako policjant Jędrzej Paruzel -
Artur Pontek
jako policjant Marian Marczak -
Ewa Konstancja Bułhak
jako Barbara Halina Nocul -
Eryk Lubos
jako Waldek Grzelak "Pluskwa" -
Sławomir Orzechowski
jako biskup -
Piotr Kozłowski
jako ksiądz Jacek Kolanko -
Katarzyna Burakowska
jako Emilka Kozłowska -
Redbad Klynstra-Komarnicki
jako nadkomisarz Aleksander Morus -
Kamil Szklany
jako policjant Bolek Śmiały -
Sławomir Pacek
jako Remigiusz "Pączek" -
Marcin Troński
Zobacz także
- Ojciec Mateusz 34: Wizytacja (439) - serial kryminalny - czwartek, 18 grudnia 11:20 i 1 późniejsza emisja
- Ojciec Mateusz 34: Siostra swojego brata (436) - serial kryminalny - niedziela, 28 grudnia 18:20
- Ojciec Mateusz 34: Pamięć absolutna (438) - serial kryminalny - poniedziałek, 29 grudnia 11:50
